Wydarzenia

10-11 grudnia - Szlachetna Paczka

zdjęcia: Katarzyna Kurc, Kasia Pawlonka, Bartek Gajdak (1c)


SZLACHETNA PACZKA jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy- realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej głównym założeniem jest przekazywanie bezpośredniej pomocy potrzebującym- by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

10 grudnia 2011 roku, akcja ta miała także miejsce w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. Organizacją zajęła się klasa 1a wraz z wychowawczynią, prof. Katarzyną Przywarą. W akcję zaangażowanych było wielu pracowników szkoły oraz uczniów, przede wszystkim chłopców, którzy pomagali przenosić ciężkie podarunki z samochodów do szkoły. W akcję włączyło się wiele firm, których pracownicy z chęcią przywozili pralki, zmywarki, a nawet lodówki. Zebraliśmy również bardzo dużą ilość słodyczy i artykułów spożywczych. Każdy chciał poświecić swój wolny czas, by pomóc osobom skrzywdzonym przez los.

Akcja SZLACHETNA PACZKA zakończyła się sukcesem. Szkoła zgromadziła wiele cennych podarunków od darczyńców, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Takie zbiórki łączą ludzi i nakłaniają do współpracy, która w naszym liceum zakończyła się sukcesem.

Autor: Katarzyna Pawlonka

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo