Wydarzenia

23 marca - Przedstawienie Koła Teatralnego

25. 03. 2011 r. odbyło się przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego pt. „Podróż do wnętrza pokoju”. Scenariusz opierał się na fragmentach dramatu pisarza młodego pokolenia Michała Walczaka. Wybraliśmy tę sztukę, ponieważ znaleźliśmy w nim problemy charakterystyczne dla nowych polskich dramatów, które pojawiły się około 2000 roku.

Bohaterowie tej sztuki należą do generacji, którą publicyści i socjologowie nazwali około 2000 roku „Pokoleniem X”

Przedstawienie, wyreżyserowane przez prof. Marzenę Majewską – opiekuna koła wraz z Tymoteuszem Krumholtzsem – inspicjentem, spotkało się z uznaniem znawców teatru.

Na szczególną uwagę zasługuje kreacja Kurtyny – rola Izy Kiliańczyk, która urzekła publiczność nieprawdopodobnymi możliwościami aktorskimi w tworzeniu postaci bezrobotnego aktora powołanego do psucia życia głównego bohatera. Na początku jednak w niezwykle uroczy sposób wdzięczy się do publiczności. Iza Kiliańczyk udowodniła, że nie jest jej obca elżbietańska dramaturgia, dlatego przedstawienie rozpoczęła po szekspirowsku prologiem, wspaniale wygłoszonym.

Kolejną interesującą kreację stworzył Kacper Gontar – wcielający się w postać głównego bohatera –Skóry - trzydziestolatka, który próbował zadebiutować w dorosłym życiu, lecz jednak irracjonalna siła, wpychała go z powrotem do rodzinnego gniazda.

Walczak uważa, że w literaturze, podobnie jak i w teatrze warto wchodzić w dziwne obszary, nawet kosztem harmonijnej konstrukcji.

Stąd na naszej scenie pojawiło się jeszcze kilka udanych kreacji:

Złoty – przyjaciel Skóry – grany przez Mateusza Makijenkę

oraz funkcjonujących w wizjach głównego bohatera – duchy z minionych epok:

Marcin Kończyk - w roli Judasza,

Paweł Planeta – w roli Horacego Zewnętrznego

Tymoteusz Krumholtz – w roli Ojcomatki.

Gratulujemy wszystkim twórcom przedstawienia i dziękujemy ludziom scenografii: Denis Altinay, Magdzie Jarkiewicz, Bognie Stypułkowskiej, Oldze Kępce.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo