Wydarzenia

22-29 marca - Tydzień Frankofonii

zdjęcia: Basia Wiśniowska 1c


23 marca 2011 r. obchodziliśmy w Kołłątaju już drugi dzień Tygodnia Frankofonii.  Jedną z głównych atrakcji był kiermasz potraw i ciast francuskich, zrobionych przez uczniów naszego liceum.  Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane Hospicjum Dziecięcemu im. Małego Księcia w Lublinie.  Później, na sali gimnastycznej, odbył się konkurs poezji i piosenki francuskiej,  oraz kilka drobnych recitali uzdolnionych muzycznie uczniów naszej szkoły.  Podsumowaniem było odśpiewanie przez kl. 2F hymnu narodowego Francji - "Marsylianki", który był wspaniałym zwieńczeniem tego pełnego artystycznych doznań dnia.

Autor: Barbara Wiśniowska 1c


zdjęcia: JanekBujak 1c


Wycieczka do Teatru Buffo

28 marca 2011 roku uczniowie klasy 1c i 2f z XXI LO im. Hugona Kołłątaja wybrali się na wycieczkę do Teatru Buffo w celu obejrzenia spektaklu pt. „Mały Książę” w języku francuskim. Było to uroczyste zakończenie i podsumowanie Tygodnia Frankofonii, który trwał w naszym liceum. Głównym organizatorem był p. prof. Radosław Kucharczyk. Całość miała służyć bliższemu poznaniu uczniów klas kulturowych z językiem francuskim, który jest dla nich przewodni.. Na scenie wystąpili znamienici aktorzy, którzy doskonale prezentowali swój akcent. Mimo że sztuka była bardzo trudna do zrozumienia, to wszyscy spędzili ten czas w bardzo miłej atmosferze.

Autor: Janek Bujak 1c

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo