Wydarzenia

5 października - PIKNIKOŁŁEK

Już po raz czwarty  spotkaliśmy się na Piknikołłku – naszym licealnym festynie. W pogodną jesienną sobotę – 5 października – można było miło spędzić czas dzięki sponsorom: Urzędowi Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy,  firmie AURAEKO oraz ogromnemu zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

Na scenie zaprezentowali się goście: Orkiestra Dęta Moderato z Warki, a także Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego i grupa taneczna RockaFellaz Crew – oba zespoły z Ośrodka Kultury „Ochota”. Nie zabrakło oczywiście naszych  szkolnych sław – Kołłątallicy, zespołu prowadzonego przez Księdza Henryka Otrembę. Pojawiły się także piosenki w języku rosyjskim, wykonane przez uczniów, pod kierownictwem Pana Tomasza Bartczaka. Można było posłuchać szlagierów zaśpiewanych przez Olgę Apczyńską, Anetę Tarnowska, Magdalenę Wachniak i absolwenta Kołłątaja – Konrada Stańczyka.

Nie tylko scena tętniła życiem. Wokół wiele stoisk przyciągało uwagę. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pomysłowość uczniów klas drugich zasługuje na pochwałę. Każdy profil przygotował ciekawe prezentacje: doświadczenia chemiczne i fizyczne, quizy historyczne, językowe, dotyczące filmów. Często pojawiały się smakołyki dla tych, którzy aktywnie brali udział w zabawach o walorach edukacyjnych. Można było się posilić grochówką ze szkolnego bufetu i chlebem ze smalcem przygotowanym przez  pracowników szkoły i rozdawanym przez nauczycieli.

Były też stoiska: AURAEKO i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyjechali do nas wozem strażackim studenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wiele osób chętnie przymierzało strój strażacki i zwiedzało wnętrze wozu.

Na Piknikołłku nie zabrakło atrakcji sportowych. Niektórzy skakali na trampolinie, inni sprawdzali się na ścianie wspinaczkowej, strzelali z łuku, grali w krykieta. Był też tor przeszkód i wiele innych nietypowych zabaw. Duża w tym zasługa Szkółki Siatkarskiej BLOK, która pomogła w zorganizowaniu sportowego miasteczka.

Nie tylko zabawa łączyła uczestników festynu. Odbyła się charytatywna loteria fantowa, podczas której zbierano pieniądze na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Upośledzonych Umysłowo „Wiara i Nadzieja”.

Firma AURAEKO, zajmująca się zbiórką elektrośmieci, przygotowała ogromny wóz na stary sprzęt elektryczny i elektroniczny, który został wypełniony po brzegi. Na   stronie internetowej AURAEKO nasz festyn zyskał wiele pochlebnych opinii, między innymi za dostarczenie dwóch  ton odpadów.

Brawo Kołłątajowcy! Potraficie się mądrze bawić, dbać o świat i ludzi.

zdjęcia: prof. Urszula Setlak, Pan Sławomir Sobalski, Adam Potocki (Ic), media1.com.pl

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo