Szkolne osiągnięcia 2006/2007

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO - maj 2006 r.

XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

Wyniki dla poszczególnych przedmiotów wyrażone w skali staninowej.

Ogółem do egzaminu maturalnego przystąpiło 167 abiturientów, z których 100% zdało. Podczas pierwszego terminu rekrutacji do państwowych uczelni warszawskich 73% absolwentów zostało przyjętych na studia dzienne.

Przedmiot poziom egzaminu
podstawowy rozszerzony
stanin wynik średni

w % (arkusz standardowy)

stanin wynik średni

w % (arkusz standardowy)

Biologia 8 bardzo wysoki 65,40 7 wysoki 54,59
Chemia 7 wysoki 77,86 7 wysoki 54,69
Fizyka i astronomia 6 wyżej średniego 67,95 6 wyżej średniego 45,55
Geografia 8 bardzo wysoki 78,55 7 wysoki 58,43
Historia 8 bardzo wysoki 62,27 7 wysoki 55,24
Język angielski 8 bardzo wysoki 89,05 7 wysoki 57,98
Język francuski 6 wyżej średniego 91,20 4 poniżej średniego 55,25
Język niemiecki 7 wysoki 82,90 7 wysoki 63,43
Język polski 8 bardzo wysoki 55,40 7 wysoki 54,41
Język rosyjski 9 najwyższy 96,53 7 wysoki 76,73
Matematyka 8 bardzo wysoki 81,62 7 wysoki 51,29
Wiedza o społeczeństwie 8 bardzo wysoki 78,75 7 wysoki 60,71

Opracowano na podstawie raportów z poszczególnych przedmiotów maturalnych OKE Warszawa

W powyższej tabeli, obok średnich wyników uzyskanych przez szkołę z poszczególnych przedmiotów (osobno dla poziomu podstawowego i poziomu rozszerzonego), podano informację o tych wynikach wyrażoną w skali staninowej dla średnich wyników szkół w województwie mazowieckim

Skalę staninową przygotowano dla wyników w szkołach z poszczególnych przedmiotów, biorąc pod uwagę średnie liczby punktów uzyskane przez uczniów każdej szkoły. Korzystając z niej można odnieść wyniki uczniów danej szkoły do wyników uzyskanych przez uczniów innych szkół w naszym województwie. Przykładowy komentarz ograniczamy do dwóch przedmiotów - matematyki i języka rosyjskiego

 • dla matematyki,

  średnia arytmetyczna liczby punktów uzyskanych przez maturzystów naszego Liceum dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z matematyki wynosi 81,62%, ten średni wynik uczniów naszej Szkoły mieści się w przedziale procentowym 77,36-84,68 - czyli w staninie ósmym – bardzo wysokim (patrz: Raport egzaminu maturalnego z matematyki 2006 –OKE Warszawa). Jest to bardzo wysoki wynik, który uzyskało tylko 50 szkół w województwie mazowieckim (na 841 szkół przystępujących do egzaminu maturalnego w maju 2006 r. w naszym województwie)

 • dla języka rosyjskiego,

  średnia arytmetyczna liczby punktów uzyskanych przez maturzystów naszego Liceum dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego wynosi 96,53%, ten średni wynik uczniów naszej Szkoły mieści się w przedziale procentowym 77,01-97,00 - czyli w staninie dziewiątym - najwyższym (patrz: Raport egzaminu maturalnego z języków obcych 2006 – OKE Warszawa). Jest to wynik najwyższy, który uzyskały 13 szkół w województwie mazowieckim (na 391 szkół naszego województwa, w których uczniowie przystępowali do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego w maju 2006 r.).

LAUREACI OLIMPIAD I KONKURSÓW

 • Agnieszka Kuklewska (IIIB) - finalistka XXXVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
 • Ewelina Orzechowska (IIIB) - finalistka XXXVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
 • Grzegorz Bitowt (IIB) - laureat II Olimpiady Przedsiębiorczości
 • Zuzanna Patocka (IIC) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Francuskiego "Notre payes et notre region"
 • Magda Korzec (IIC) - wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży  p.t. "Tu, gdzie mieszkam ..."
 • Katarzyna Kozoń (IIC) - I nagroda w X Konkursie Fotograficznym dla Uczniów Warszawskich Szkół "Warszawa, jakiej nie znamy" zorganizowany przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy pod Honorowym Patronatem Miasta Stołecznego Warszawy
 • Zuzanna Potocka (IIC) - publikacje artykułów dotyczących grafiki komputerowej w polskiej edycji pisma PSD
 • Antoni Królikowski (IIC) - I nagroda w VII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła" dla filmu pt. "Złote pióro" zrealizowanego we współpracy z kolegami z tej samej klasy: Michałem Rodzosiem – rola główna, Janem Żukowskim - rola główna,Pauliną Jaroszewicz – współpraca producencka
 • Beata Szmirkowska (IIC) - I nagroda w VI Warszawskim Festiwalu Młodzieżowej Twórczości Artystycznej pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, akompaniament na pianinie - Julia Plawgo
 • Magdalena Korzec (IIC) - wystawa prac plastycznych w klubie Pod Orłem
 • Zuzanna Potocka (IIC) – indywidualny wernisaż w Galerii R.I.O. – Rozwój Inicjatyw Ogólnokulturalnych, Projekt „Ogród sztuki organizowany przez Fundację Amicus i Fundację Vide Supra - czerwiec 2007

„Prace Zuzanny Patockiej wyróżniają się charakterystycznym stylem i wyrobioną techniką, mimo młodego wieku artystki. To wszystko sprawia, że Zuzanna Patocka zasługuje na zorganizowanie indywidualnego wernisażu. (...)

Prezes Fundacji Amicus   Marcin Krzysztoforski”

 • Publikacje uczniów:
  • Petrzak Ewa, Wakacje z Bogiem – Święta Lipka 2006, Kurier Parafialny, Pismo Parafii Św. Józefa w Ursusie, nr 52, wrzesień 2006
  • Patocka Zuzanna, Jak rozpalić portret w photoshopie – gorący fotomontaż, psd– Magazyn użytkowników programu Adobe Photoshop, nr 3/2006
  • Patocka Zuzanna, Come accendere un ritratto in Photoshop? Un fotomonaggio...scottante!, psd – edycja włoska, luglio/agosto 2006, www.psdmag.org
  • Patocka Zuzanna, Art of life. Połączenie grafiki rastrowej i wektorowej,www.psdmag.org, listopad/grudzień 2006
  • Patocka Zuzanna, Jak uzyskać ciapki czyli snowhandwww.psdmag.org, styczeń/luty 2007
  • Markiewicz Anna, Ślepej wierze źle z oczu patrzy, Mokotowiak, kwiecień-maj 2007
eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo